אוכל לכלבים – למה צריך לשים לב

הכלב הוא חברו הטוב של האדם ולכן יש לנו צורך עמוק לדאוג לבעל החיים הפרוותי שילווה אותנו שנים רבות. לאוכל לכלבים יש השפעה מכריעה על בריאותו ועל אורך החיים שלו. כלב שלא אוכל את המזון המתאים לו עלול לסבול מבעיות בריאות קשות שיכולות להגיע אף למוות. אנחנו צריכים לתת לכלב את המזון האיכותי והמזין ביותר בהתאם למאפיינים שונים שחשוב מאוד להכיר.

מזון מאוזן ומלא אוכל לכלבים צריך להכיל את כל המרכיבים שאמורים לספק לחיה את צרכיה התזונתיים. מרכיבים אלה כוללים חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו. כאשר רוכשים את האוכל צריך לבדוק שהוא מכיל את כל המרכיבים. עדיף לרכוש אוכל לכלבים ממותגים ידועים שאפשר לסמוך על איכויותיהם ושידוע שהם מזינים ומספקים את כל מה שדרוש לתזונתו של הכלב.

גיל הכלב – יש חשיבות לשלב בחיים של הכלב על סוגי המזון שהוא צריך לאכול. גורים צריכים לאכול מזון שיסייע להם לגדול ולהתפתח בצורה תקינה. כלבים מבוגרים צריכים מזון שיתמוך במצבם הבריאותי המושפע מגילם המתקדם.

גזעו וגודלו של הכלב – כלב גדול יצרוך כמויות גדולות יותר של מזון מאשר כלב קטן וגם גודל הכופתאות צריך להתאים ללסתותיו. כלב פעיל שמתרוצץ רוב היום זקוק לאוכל רב שיספק לו אנרגיה בניגוד לכלב שמרבה לישון וצורך פחות אנרגיה.

מזון רפואי – כלב שסובל מבעיות בריאות כגון סוכרת, השמנה, שיניים חסרות ובעיות עיכול ועור חייב מזון שיסייע למצבו. חשוב להתייעץ עם הוטרינר לפני שמתחילים בתזונה זו כדי לספק את המזון הרפואי המתאים.

מזון לכלבים רגישים – כלבים רבים סובלים מאלרגיות שונות כמו רגישות למוצרי עוף ודגנים. במקרה זה צריך להתאים את המזון לרגישותו של הכלב ולדאוג שלא יכיל את המרכיבים הבעייתיים.

מזון יבש ורטוב – בדרך כלל מקובל לתת לכלב מזון יבש שאותו קל יותר לשמור ולאחסן. ישנם כלבים שסובלים מבעיות שיניים או עיכול שלהם עדיף לתת אוכל רטוב שאותו יהיה להם קל יותר לבלוע ולעכל.

מזון טבעוני לכלבים – ישנם בעלי כלבים שמעדיפים לתת אוכל לכלב על בסיס טבעוני. חשוב שמזון זה יכיל את הרכיבים הדרושים לתזונתו של הכלב בדומה למזון מין החי.

קערת אוכל לכלבים