סיגריה אלקטרונית – סקירה

השימוש בסיגריות החל בסביבות המאה ה9 ע"י שבטים אינדאנים, מאז המאה ה9 ועד שנות ה60 הסיגריות היו לגיטימיות לחלוטין ונראו כתוסף בסיסי בחי היום יום, בשנות ה60 עלתה השאלה – מה הנזק שהסיגריות גורמות אם בכלל ?

העישון נובע מסיבות רבות – יש אנשים שטוענים שהסיגריות מרגיעות אותם(למרות שפעילות הניקוטין הפוכה), אחרים טוענים שסיגריות משמשות בשבילם לשיטת הרזיה וכמובן יש כאלה שטוענים שהסיגריות עוזרות להם לקשירת קשרים חברתיים קיימות עוד המון סיבות, מדוע אנשים מעשנים אבל השאלה הנשאלת היא האם הסיגריות שוות את "תופעות הלוואי" שלהן?

ההסבר המדעי לשאלה – "מדוע אנשים מעשנים" הוא פשוט מאוד – הניקוטין שבסיגריה משחרר כימיקל ששמו דופמין שגורם לשמחה, חוץ מזה הניקוטין הוא סם ממכר.

כיצד זה התחיל?

ב1963 שהתחילו לשים לב לנזקי העישון חשבו על רעיונות – איך נוכל לשמר את התחושה בלי המחלות והפגיעות למיניהם.

ב2003 רוקח סיני שאביו מת מסרטן הריאות יצר פטנט ששמו "סיגריה אלקטרונית" הסיגריה האלקטרונית משאירה את תחושת השמחה אך אינה כוללת תהליך בעירה, קיימות שני סוגים של סיגריות אלקטרוניות – סיגריה אלקטרונית עם ניקוטין ובלי. הסיגריה האלקטרונית עם הניקוטין אינה חוקית בישראל משום שהיא ממכרת וכמות הניקוטין בסיגריה האלקטרונית גדולה בכמה וכמה מאשר בסיגריה הרגילה.

אז במה הסיגריה הזאת תורמת בסופו של דבר אתם בטח שואלים את עצמכם – הסיגריה האלקטרונית דבר ראשון תורמת לאנשים שרוצים להיגמל(סיגריה אלקטרונית ללא ניקוטין איננה ממכרת ורק נותנת תחושת שמחה כך שניתן להיגמל בקלות). יתרון נוסף הוא חווית נשימת ושאיפת העשן שקיימת גם בסיגריה האלקטרונית רק בלי הרעלים המצויים בסיגריה הרגילה וגם כפי שכתבנו ההרגשה זהה כך שמי שמעשן על מנת לקשור קשרים חברתיים יכול לנהוג באותה צורה גם עם סיגריה רגילה וגם עם אלקטרונית.

לסיכום, אנשים שכרגע מעשנים סיגריות רגילות ורוצים להיגמל, מומלץ לעבור לשימוש בסיגריה אלקטרונית. כשמתחילים לעשן, ניתן לבחור רמת ניקוטין זהה לסיגריות, שמתאימה לצרכים שלכם. לאט לאט ובהדרגה אתם יכולים להוריד את רמת הניקוטין בסיגריה לפי מיליגרמים. כך תוכלו להיגמל לאט לאט מהניקוטין ולהגיע למצב בו אתם רוכשים נוזל מילוי ללא ניקוטין כלל. חווית העישון עדיין נשארת זהה אך יותר בריאה. למעשה, זו הדרך הקלה ביותר להיגמל מסיגריות כיום.

חנויות מומלצות

אמליץ לכם על 2 חנויות לרכישה של סיגריה אלקטרונית. הראשונה היא קלאסיג, חנות ישראלית שיש לה מספר סניפים בארץ עם שירות נהדר וצוות שמבין בתחום ברמה גבוהה. השנייה היא Directvapor מחו"ל, מלאי ענק ומידי פעם יש מבצעים ממש שווים. כמובן שתמיד אמליץ על לקנות מחנות בארץ ככה תוכלו לקבל אחריות ותמיכה, אבל זו הבחירה שלכם.